Jak zorganizować przyjęcie dla dziecka?

Jak zorganizować przyjęcie dla dziecka?

Urodziny dziecka zbliżają się wielkimi krokami, a ty chcesz zorganizować imprezę idealną, która pozwoli Ci ugościć rodzinę lub zaskoczyć przyjaciół Twojej pociechy? Specjalnie dla Ciebie, na naszym blogu, przygotowaliśmy kilka sprawdzonych pomysłów. Przeczytaj porady, wspólnie z dzieckiem spisz dodatkowe pomysły i spraw, że urodziny staną się inne niż do tej pory.

Ustal miejsce zabawy

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie miejsca, w którym zorganizujesz przyjęcie. Dziecięce urodziny możesz urządzić w mieszkaniu.

Ciekawym pomysłem, dla osób mieszkających w domu z ogrodem, jest zorganizowanie urodzin na wolnym powietrzu, gdzie dzieci będą miały dużą przestrzeń do swobodnej zabawy.

Osoby, które nie dysponują miejscem w domu mogą poszukać ofert lokali.

Pamiętaj o zaproszeniach

Przed każdą imprezą trzeba zaprosić gości. Wspólnie z maluchem wypełnijcie zaproszenia. Możecie wybrać jeden z wzorów dostępnych w naszym sklepie. Nasze zaproszenia są drukowane na kredowym papierze i można je wygodnie wypełniać zarówno kolorowymi flamastrami, jak i długopisem. Solenizant może wybrać motyw zgodny z tematem przewodnim imprezy lub po prostu swój ulubiony wzór.

Warto pamiętać, aby na zaproszeniu podać nie tylko czas i miejsce imprezy, ale także numer telefonu. Rodzice małych gości będą mogli wtedy skontaktować się i dopytać o szczegóły.

Przyjęcie w domu

Osoby, które planują urządzenie przyjęcia w domu powinny zadbać o kilka elementów:

  • tort
  • poczęstunek
  • wystrój (pokoju i stołu)
  • program zabaw

W domu możemy urządzić imprezę z motywem przewodnim lub dziecięcy bal bez takiego tematu. Ważne jest jednak zaplanowanie kilku zabaw dla dzieci. Mogą to być także konkursy z drobnymi upominkami. Zabawy możemy poprowadzić samodzielnie lub wynająć animatora.

Całą imprezę warto podzielić na 4 etapy:

  • przywitanie
  • podanie tortu i życzenia dla solenizanta
  • zabawy i konkursy
  • poczęstunek i pożegnanie gości

Przyjęcie na świeżym powietrzu

Idealnym  miejscem na dziecięce przyjęcie jest ogród. Impreza na świeżym powietrzu pozwala dzieciom na dużą inwencję w wymyślaniu zabaw. Wystarczy przygotować stolik z poczęstunkiem i kącik do odpoczynku, a maluchy same rozplanują przebieg przyjęcia. Możemy również urządzić mecz piłki, zabawę w poszukiwania ukrytych przedmiotów i inne konkursy. Warto jedynie pamiętać, aby zadbać o „wyjście awaryjne” na wypadek niepogody.

Przyjęcie w lokalu

Rodzice, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowania dziecięco przyjęcia lub nie dysponują odpowiednią ilością miejsca, mogą zarezerwować salę w lokalu. Najlepiej, gdy dzieci będą miały wydzieloną własną przestrzeń i nie będą przeszkadzać innym gościom (np. w restauracji).

Możemy również poszukać ofert lokali, które oferują gotowe scenariusze dziecięcych imprez. W programie znajduje się zwykle animator, dostępne są także występy klownów czy mimów, gry tematyczne, trampoliny, zjeżdżalnie, baseniki wypełnione piłeczkami.

Ciekawym pomysłem będą urodziny w kulkulandii lub bawialni. Dla maluchów udana impreza urodzinowa oznacza bowiem znakomitą, urozmaiconą zabawę, a nie rozmowy przy suto zastawionym stole.